Pierwszy turnus półkolonii 2018 za nami!

Pierwszy tydzień półkolonii za nami, tak więc czas na pierwsze podsumowania.

Podczas tygodnia wypełnionego dobrą zabawą i jeszcze większą dawką nauki, dzieci z pewnością się nie nudziły. Był to czas inspirujących konstrukcji z klocków Lego, kreatywnych zajęć manualnych, strategicznego myślenia, zabaw ruchowych oraz efektownych pokazów chemiczno-fizycznych.

Mam super IQ, Kreatywny warsztat artystyczny

Nasi najmłodsi- Superiki oraz dzieci z kreatywnego warsztatu artystycznego uczestniczyli w bardzo różnorodnych zajęciach, podczas których staraliśmy się choć trochę zaspokoić ich ciekawość świata. Maluchy tworzyły swoje konstrukcje z klocków Lego oraz brały udział w angażujących pokazach chemiczno-fizycznych. Tworzyliśmy własną fabrykę kosmetyków, pachnące i kolorowe mydełka, świeczki zapachowe i błyszczyki. Dzieci miały okazję przenieść się do interaktywnego świata, gdzie wcieliły się w rozrabiające króliki, było dużo skakania, radości i zabawy. W tygodniu wypełnionym wieloma atrakcjami udało nam się jeszcze zmieścić projektowanie przestrzenne z wykorzystaniem wafelków, pierniczków oraz marmolady.

Zimowe igrzyska e-sportowe

Podczas zajęć e-sportowych dzieciaki rozwijały umiejętności strategicznego i logicznego myślenia. Każde z dzieci zaprojektowało i wykonało stroje ulubionych bohaterów gier, komiksów i filmów, z których uzbieraliśmy pokaźna kolekcje fotograficzną. Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach historii gier komputerowych, podczas których dowiedzieliśmy się jak bardzo zmienił się rynek gamingowy. W Retro Consolroom dzieci miały okazję zagrać w gry, które my dorośli znamy z dzieciństwa, takie jak legendarne Mario czy Duck Hunt. Na koniec półkolonii tworzyliśmy gry planszowe oraz oryginalne figurki, które zabraliśmy ze sobą do domu.

Minecraft i roboty

Minecraft i roboty minęły niepostrzeżenie, w czasie zajęć konstruowaliśmy i programowaliśmy roboty rodem z najpopularniejszej wśród dzieci gry. Budowaliśmy m.in. robota zbieracza, robota wydobywcę oraz inne konstrukcje minecraftowe. Oprócz tego był czas na strategię i współpracę w wirtualnym świecie, wznosiliśmy zamki, rozwiązywaliśmy zadania oraz zagadki. Dzieciaki tworzyły gry planszowe oraz figurki, które zabrały ze sobą do domu i tam będą mogły przetestować je razem z rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Był również czas na wspólną zabawę poprzez edukacyjne gry planszowe.

Wielkie projekty robotyczne

Wielkie projekty robotyczne to zajęcia, w czasie których tworzyliśmy megakonstrukcje, wcielaliśmy w życie autorskie projekty, używaliśmy ogromnej ilości klocków oraz mnóstwa różnych czujników. Podczas zajęć dzieci mogły rozwinąć swoją kreatywność, pobudzić wyobraźnię, a następnie przenieść swoją twórczą myśl na konstrukcje z klocków Lego. Udało nam się wykonać projekt fabryki samochodów, a także minimiasteczko z inteligentnym systemem zarządzania ruchem. Żeby głowy naszych małych konstruktorów mogły choć trochę odpocząć od nowych pomysłów, był czas na ruch i zabawę w naszej edubawialni.

Dziękujemy za super zabawę i dużą dawkę nauki, bo oprócz dzieci my również wynieśliśmy wiele nowej wiedzy,  inspiracji i motywacji do dalszej pracy. A teraz zakasamy rękawy, bo już przed nami drugi turnus półkolonii.