Wakacje 2024? Tylko na wypasie!

Robotyka, programowanie, Minecraft, warsztaty kreatywne oraz stolarskie!

Poszukujesz atrakcji, które pozwolą Twojemu dziecku na udane wakacje 2024? Postaw na kreatywne półkolonie w Twoim mieście! Zapraszamy na półkolonie wszystkie dzieci, które kochają budować z klocków oraz takie, które chciałyby kreatywnie spędzić każdy dzień wakacji. Dwa przewodnie tematy półkolonii:

 • Wakacje w mieście dla małych odkrywców 5-10 lat! Półkolonie kreatywne to codziennie coś nowego! Eksperymenty, zajęcia
  kreatywne, konstruktorskie oraz roboty!
  Do wyboru:
  - grupa kreatywna - w czarodziejskim świecie Harrego Pottera
  - konstruktorska – baw się i buduj!
 • Wakacje w mieście na cyfrowym wypasie 8-14 lat! Roboty, Minecraft, LEGO, programowanie!

Półkolonie z nami to także codzienne zabawy na świeżym powietrzu! Oferujemy bezpieczne warunki sanitarne i małe grupy rówieśników do 15 osób! Dbamy o bezpieczeństwo!

 • Zajęcia na półkolonie letnie

  KREATYWNE (5-14 lat)

  terminy: 24.06-28.06 1-5.07 15-19.07 22-26.07 5-9.08
  12-16.08 19-23.08
  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia
  świetlicowe)

  Te 5 dniowe półkolonie to połączenie warsztatów kreatywnych i eksperymentów. Zapraszamy Was w podróż do Krainy Magii i Czarodziejstwa, gdyż opanujecie techniki tajemnych czarów, magicznych mocy i przeżyjecie fascynującą przygodę w magicznym świecie.
  I dzień – Warsztaty „Różdżkowe czary mary”
  Jesteście grupą osób, która ma kilka wyjątkowych cech. Tiara przydziału zdecyduje do której grupy należysz. Wejdź do sali, załóż ten magiczny kapelusz i sprawdź co Cię czeka. Będziemy tworzyć i ozdabiać różdżki. Sprawdzimy też czy działają. Ten dzień będzie dniem wyjątkowym, gdyż przeprowadzimy kilka niesamowitych eksperymentów !
  II dzień – Warsztaty “Cudowny świat zamknięty w świecy żelowej”
  Na tych zajęciach uczestnicy wykonają świecę żelową z niesamowitym krajobrazem. Podwodny świat druzgotków, tajemniczy las centaurów a może siedlisko chochlików kornwalijskich? Zapewnimy bogactwo efektów i damy możliwość wypracowania własnego niepowtarzalnego stylu. Będziemy też pracować z drewnem – drewnem osikowym, które ma niesamowite właściwości i pozwala uzyskać piękne przedmioty.
  III dzień – Warsztaty “Lekcja Eliksirów”
  Lochy Snape’a skrywały dużą ilość rozmaitych mikstur i eliksirów. My też wykonamy kilka z nich. Oczy diabła morskiego, włosy z ogona jednorożca a może okruchy skały księżycowej? Co będzie potrzebne do uwarzenia Eliksiru Mrożącego? A czego użyjecie do wytworzenia Eliksiru Dymnego? Zajrzymy też do kącika kucharskiego i razem upichcimy coś pysznego.
  IV dzień – Warsztaty “Odrobina tajemnic”
  To będzie dzień pachnący pomarańczą, maliną a może drzewem sandałowym i oczywiście odrobiną tajemnicy. Będziemy tworzyć mydełka glicerynowe o przepięknym zapachu suszonych kwiatów. Ozdobimy też skrzyneczkę. Będzie ona przechowywać niejedną tajemniczą wiadomość.
  V dzień – Warsztaty “Niesamowite stworzenia”
  Tego dnia wykonamy kolorowe ośmiorniczki, które będą chronić przed smutkami i nocnymi straszakami. Mięciutkie ramionka ośmiorniczki będą nas otulać i miziać. Przeprowadzimy też eksperymenty i powołamy do życia nowe stworzonko – Glutka glutkowtego, który będzie zbierał wszystkie złe uroki.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

 • KONSTRUKTORSKIE (5-10 lat)

  terminy: 8-12.07 15-19.07 22-26.07 29.07-2.08 5- 9.08

  Półkolonie te to 5 dniowe zajęcia, w trakcie których dzieci realizują swoje pierwsze pomysły kreatywne związane ze stolarką oraz robotyką i programowaniem. Na naszych półkoloniach dzieci będą uczyć się przede wszystkim kreatywności, umiejętności radzenia sobie z problemami, współpracy i komunikatywności.
  I dzień: Minecraftowe warsztaty kreatywno – plastyczne
  Zaczniemy z przytupem. Dzień zaczniemy od warsztatów integracyjnych. Potem warsztaty stolarskie. Zbudujemy stworka z drewna. Pierwsze wiercenia, wbijanie gwoździ oraz klejenie. Zbudujemy też pierwszego robota, który ma omijać przeszkody oraz dojechać do wyznaczonego miejsca. Na końcu trasy roboty nasz robot pozostawi niezbędne materiały do budowy.
  II dzień: Dzień małego chemika
  Dzień zaczniemy od wykonania małej zabawki z drewna. Kilka wierceń, kilka uderzeń młotka i gotowe. Zrobimy też kilku eksperymentów oraz reakcji chemicznych dla dużych i małych chemików. Samodzielnie przeprowadzane eksperymenty dają dużo satysfakcji. Oczywiście zbudujemy też robota i przeprowadzimy misję.
  III dzień: Dzień filmowy
  Ten dzień poświęcimy na warsztaty filmowe z dużym rozmachem. Będziemy kreatywnie budować scenografię oraz elementy dekoracji naszego “pełnometrażowego” filmu. Zbudujemy też robota, który pomoże w dostarczeniu dekoracji na plan filmowy. Dzień pełen kolorów, kreatywności i wyobraźni.
  IV dzień: Dzień zapachów
  Zaczniemy od doświadczeń fizycznych! Może zbudujemy katapultę, może samoloty z papieru a może tornado w butelce? Kolejne warsztaty będą pachnieć kwiatami, wanilią a na pewno śmiechem. Zrobimy kosmetyki do kąpieli – kulę musującą i piasek barwiący. Oczywiście będziemy bawić się też klockami Lego i zaprogramujemy robota.
  V dzień: Majsterki w akcji
  Dzien pracy z drewnem, piłą i wkrętarką. Będziemy samodzielnie piłować drewno, aby nadać mu kształt. Drewno wymaga też malowania i szlifowania. Nadamy mu niepowtarzalny charakter. Będziemy szlifować, kleić, malować i ozdabiać. Tego dnia zbudujemy też kolejnego robota. Zajmiemy się programowaniem i jak najdokładniejszym wykonaniu misji.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Zajęcia na półkolonie letnie
 • Zajęcia na półkolonie letnie

  MINECRAFT (8-14 lat)

  terminy: 24-28.06 1-5.07 8-12.07 15-19.07 22-26.07
  29.07- 2.08 5-9 .08 12-16.08 19-23.08 26-30.08

  Podczas półkolonii przewidziane są różne bloki tematyczne (na dole zobacz plan wybranej półkolonii), m.in.: warsztaty z Minecrafta, LEGO, robotyki, eksperymenty, kodowanie, programowanie i pokazy naukowe, warsztaty filmowe – wszystko pod okiem młodych, doświadczonych, uwielbianych przez dzieci animatorów. Zabierzemy Twoje dziecko w fascynujący świat nauki w formie zabawy, a to wszystko w trakcie 1 tygodnia. Każdy dzień półkolonii to nowe wyzwania, emocje i mnóstwo świetnej zabawy! Półkolonie dostępne są dla dzieci w wieku 5-14 lat!
  Dzień 1 Zostań górnikiem Minecrafta
  Dzień zaczniemy od warsztatów z tolerancji. Następnie w świecie Minecrafta zorganizujemy zawody wydobywania surowców. Uczestnicy muszą zebrać jak najwięcej surowców: węgla, żelaza, diamentów. Podczas zdobywania surowców trzeba uważać na potwory, które czają się w ciemnych zakamarkach kopalni. Niech wygra najodważniejszy i najlepszy górnik. Tego dnia poznamy też tajniki programowania.
  Dzień 2: Ucieczka ze świątyni
  Cyberbezpieczeństwo w sieci to warsztaty dla każdego, kto korzysta z dobrodziejstwa internetu. W trakcie kolejnych warsztatów niczym Indiana Jones będziecie w posiadaniu cennego skarbu, jednak świątynia w której się znajdujesz jest pełna pułapek. Przypadkowe uruchomienie jednej z nich sprawi, że na trasie prowadzącej do wyjścia pojawią się ogromne przepaście, w które nie można wpaść. Czy uda się wydostać ze świątyni w bezpieczny sposób?
  Dzień 3: W ciemnościach jaskiń
  Zaczniemy od warsztatów z grafiki komputerowej. A potem – O nie! Wygląda na to, że kilka osób zgubiło się w jaskiniach! Trzeba natychmiast się stamtąd wydostać ponieważ wszędzie mogą grasować niebezpieczne pająki, szkielety czy wybuchające creepery! Czy zdołasz uciec z labiryntu? Drugą część dnia przeznaczymy na ćwiczenie programowania.
  Dzień 4: Dzień turniejowy
  Doświadczenia fizyczne na początku dnia? Czemu nie! Zaczniemy od obserwacji, odkrywania, eksperymentowania, kreatywnego myślenia i testowania. Zbudujemy też robota, który weźmie udział w Wielkim turnieju robotów! A w Minecrafcie razem spróbujemy wykonać wszystkie misje Turnieju. Tu duże znaczenie ma współpraca, pomoc i wyciąganie wniosków.
  Dzień 5: Dzień kreatywny
  Nowoczesne technologie nie kryją już przed nami żadnych tajemnic. Warsztaty z AI chat GPT pokażą, czym jest sztuczna inteligencja, i jak można ją wykorzystać w naszym życiu. A w kontrze do nowoczesnych technologii będziemy malować, jak za dawnych lat, czyli ozdobimy kubeczki na herbatkę za pomocą specjalnych mazaków i farb.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 9:00 do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30 oraz odebrania do 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty.
Ministerstwo Edukacji wydało oficjalną zgodę na półkolonie - zapoznaj się.

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium Oświaty szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie kilku lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Cena

Cena za turnus 5-dniowy z wyżywieniem to przy zapisie do 31.05.2024 - 850 zł , przy zapisie od 1.06.2024 - 900 zł (dotyczy programu półkolonii Kreatywnych lub Konstruktorskich).
Cena za turnus 5-dniowy z wyżywieniem to przy zapisie do 31.05.2024 - 890 zł , przy zapisie od 1.06.2024 - 940 zł (dotyczy programu Minecraft)
Powyższe ceny dotyczą zajęć edukacyjnych od godziny 9:00 do 16:00.
Godziny świetlicowe za dopłatą 20 zł za każdy dzień.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 9:00 – przywożenie dzieci

8:30 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – zabawy sportowe na sali gimnastycznej lub  świeżym powietrzu

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

ZdolneDzieciaki.pl

KOSZALIN -  SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH SML - Galeria Emka
ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

11:00 - 19:00 od września do czerwca
09:00 - 17:00 w lipcu i sierpniu
Koszalin tel. 662 381 380