Wakacje 2023? Tylko na wypasie!

Robotyka, programowanie, Minecraft i SPORT!

Poszukujesz atrakcji, które pozwolą Twojemu dziecku na udane wakacje 2023? Postaw na kreatywne półkolonie w Twoim mieście! Zapraszamy na półkolonie wszystkie dzieci, które kochają budować z klocków oraz takie, które chciałyby kreatywnie spędzić każdy dzień wakacji.
Dwa przewodnie tematy półkolonii:

 • Wakacje w mieście dla małych odkrywców 5-10 lat! Codziennie coś nowego! Eksperymenty, zajęcia kreatywne, konstruktorskie oraz roboty! Do wyboru grupa kreatywna - w czarodziejskim świecie Harrego Pottera lub konstruktorska – baw się i buduj!
 • Wakacje w mieście na cyfrowym wypasie 8-14 lat! Roboty, Minecraft, LEGO, programowanie!

Półkolonie z nami to także codzienne zabawy na świeżym powietrzu! Oferujemy bezpieczne warunki sanitarne i małe grupy rówieśników do 15 osób! Dbamy o bezpieczeństwo!

 • Zajęcia na półkolonie letnie

  KREATYWNE (5-14 lat)

  terminy: 26.06-30.06   3-7.07    17-21.07    24-28.07    7-11.08    14-18.08    21-25.08
  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia
  świetlicowe)

  Te 5 dniowe półkolonie to połączenie warsztatów kreatywnych i eksperymentów. Zapraszamy Was w podróż do Krainy Magii i Czarodziejstwa, gdyż opanujecie techniki tajemnych czarów, magicznych mocy i przeżyjecie fascynującą przygodę w magicznym świecie. Pociąg odjeżdża z peronu 9 i ¾ i wyrusza do Hogwartu. Czeka na was moc czarodziejskich wydarzeń. W pierwszej części dnia wykonujemy przedmioty użytkowe i ozdobne.Druga część dnia to czas na badanie i eksperymentowanie.
  I dzień – Warsztaty „Tiara przydziału”
  Jesteście grupą osób, która ma kilka wyjątkowych cech. Tiara przydziału zdecyduje do której grupy należysz. Wejdź do sali, załóż ten magiczny kapelusz i sprawdź co Cię czeka. Będziemy tworzyć i ozdabiać różdżki. Sprawdzimy też czy działają. Ten dzień będzie dniem wyjątkowym, gdyż otrzymacie też swoje własne jajo smoka. Odbędziemy lekcję opieki nad magicznymi zwierzętami.
  II dzień – Warsztaty “Księga z działu ksiąg zakazanych”
  Na tych zajęciach uczestnicy wykonają swój osobisty notatnik w technice scrapbookingu lub technikami mieszanymi, zapewniając bogactwo efektów i dając możliwość wypracowania własnego niepowtarzalnego stylu twórczego. Będziemy też przeprowadzać eksperymenty jadalne na lekcji Pani Sprout. Zielarstwo i ziołolecznictwo – jakie znaczenie mają dla nas w codziennym życiu?
  III dzień – Warsztaty “Lekcja Eliksirów”
  Lochy Snape’a skrywały dużą ilość rozmaitych mikstur i eliksirów. My też wykonamy kilka z nich. Oczy diabła morskiego, włosy z ogona jednorożca a może okruchy skały księżycowej? Co będzie potrzebne do uwarzenia Eliksiru Wzmagajacego Euforię? A czego użyjecie do wytworzenia Eliksiru Gotowości? Zajrzymy też do kącika szalonej wiedźmy. Przeprowadzimy kilka mikstur niezbędnych do pielęgnacji. Pokażemy Wam jak odczarować oślizłego slima, jak uwarzyć ELiksir wyostrzający poczucie humoru i jak wytworzyć pienistą meduzę.
  IV dzień – Warsztaty “Lekcja Transmutacji”
  To będzie “milusi” dzień. Puszek pigmejski, którego wykonamy, będzie małym, włochatym stworkiem, którego będzie można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Nauczymy się zaklęcia “Lumos”. Światło świecy daje niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Wykonamy własne świece o niepowtarzalnym zapachu i dające miękką, łagodną poświatę. Lampiony ozdobimy tajemnymi wzorami, aby nie dopadł nas żaden chochlik.
  V dzień – Warsztaty “Bijąca wierzba”
  Tego dnia wykonamy obraz Bijącej Wierzby, drzewa z którego wytwarza się różdżki i które jest znane z uzdrawiającej mocy i zdolności do magii niewerbalnej. Drzewo to może być drzewem wspomnień, ale może też być naszym obrońcą, który odgania wszelkie smutki. Kolorowe czy monochromatyczne, decyzja należy do Was. A na koniec SUM-y i OWUTEMY czyli mały egzamin i pasowanie na czarownicę lub czarodzieja I stopnia.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

 • KONSTRUKTORSKIE (5-10 lat)

  terminy: 10-14.07    31.07-4.08   7- 11.08

  Półkolonie te to 5 dniowe zajęcia, w trakcie których dzieci realizują swoje pierwsze pomysły kreatywne związane ze stolarką oraz robotyką i programowaniem. Na naszych półkoloniach dzieci będą uczyć się przede wszystkim kreatywności, umiejętności radzenia sobie z problemami, współpracy i komunikatywności. W programie również zajęcia z bezpiecznego Internetu oraz zabawy sportowe.
  I dzień: Minecraftowe warsztaty kreatywno – plastyczne
  Ten dzień zaczniemy od zajęć kreatywno – plastycznych oraz krótkich warsztatów filmowych. Samodzielnie przygotujemy scenografię oraz fabułę filmu. Popracujemy nad montażem oraz efektami specjalnymi. Zbudujemy też pierwszego robota, który ma omijać przeszkody oraz dojechać do wyznaczonego miejsca. Na końcu trasy roboty nasz robot pozostawi niezbędne materiały w portalu do Netheru.
  II dzień: Dzień małego chemika
  Zaczniemy od kilku eksperymentów oraz reakcji chemicznych dla dużych i małych chemików. Samodzielnie przeprowadzane eksperymenty dają dużo satysfakcji. Będziemy wytwarzać bańki mydlane. A może uda nam się wykonać ogromną bańkę mydlaną? a może kwadratową? Mamy mnóstwo możliwości. Tego dnia wykonamy też dekorację z drewna, która nada niepowtarzalny charakter w Waszym pokoju. Będziemy szlifować, kleić, malować i ozdabiać.
  III dzień: Breloczek
  Dzien pracy z drewnem, piłą i wkrętarką. Będziemy samodzielnie piłować drewno, aby nadać mu kształt domku. Drewno wymaga też malowania i szlifowania. Nadamy niepowtarzalny charakter breloczka dla każdego domownika. Tego dnia zbudujemy też kolejnego robota. Zajmiemy się programowaniem i jak najdokładniejszym wykonaniu misji.
  IV dzień: Koszulka
  Dzień malowania na tkaninach. Nie ma to jak samodzielnie nadać charakter własnym ubraniom. W ruch pójdą mazaki do tkanin oraz specjalne farby. To będzie kolorowa pamiątka. Pobawimy się też kolorami na warsztatach chemicznych. Będziemy wykonywać polimery i inne dziwne “śliskie” substancje.
  V dzień: Kreatywny świat
  Ostatni dzień poświęcimy na warsztaty filmowe z dużym rozmachem. Będziemy kreatywnie budować z klocków Lego scenografię oraz elementy dekoracji naszego “pełnometrażowego” filmu. Zbudujemy też robota, który pomoże w dostarczeniu dekoracji na plan filmowy.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Zajęcia na półkolonie letnie
 • Zajęcia na półkolonie letnie

  MINECRAFT (8-14 lat)

  terminy: 26-30.06   3-7.07    10-14.07    17-21.07    24-28.07    31.07- 4.08   7-11 .08    14-18.08*   21-25.08    28-31.08*

  Półkolonie zaczynamy od zajęć z budowania i programowania robotów. Zbudujemy roboty w świecie Minecraft! Każdy zespół będzie miał za zadanie zbudować robo-transporter, którego zadaniem będzie zebrać jak najwięcej surowców! Następnie przechodzimy do warsztatów grafiki komputerowej, gdzie dzieci uczą się tworzyć własne grafiki lub mamy warsztaty w świecie Minecraft- w zależności od danego dnia. Czas się rozruszać w stylu zabaw szpiegowskich! Dzieci spędzą czas na świeżym powietrzu. Kolejny blok warsztatów to blok Tik-tokowy! Dzieci uczą się, jak tworzyć kreatywne filmiki i treści, w jaki sposób pokazać np. zbudowane konstrukcje z LEGO! Poznają triki tiktokerów. A na koniec po aktywnym dniu czas na słodką niespodziankę i powrót do domu!
  Dzień 1 Zostań górnikiem Minecrafta
  W świecie Minecraft zostały zorganizowane zawody wydobywania surowców. Uczestnicy muszą zebrać jak najwięcej surowców: węgla, żelaza, diamentów. Podczas zdobywania surowców trzeba uważać na potwory, które czają się w ciemnych zakamarkach kopalni. Niech wygra najodważniejszy i najlepszy górnik. Tego dnia poznamy też tajniki grafiki komputerowej.
  Dzień 2: Ucieczka ze świątyni
  Niczym Indiana Jones jesteś w posiadaniu cennego skarbu jednak świątynia w której się znajdujesz jest pełna pułapek. Przypadkowo uruchomiłeś jedną z nich co sprawiło, że na trasie prowadzącej do wyjścia pojawiły się ogromne przepaście, w które nie można wpaść. Czy uda się wydostać ze świątyni w bezpieczny sposób? A może zrobimy film o naszych przygodach. Pokażemy Wam tajniki tworzenia animacji komputerowych.
  Dzień 3: W ciemnościach jaskiń
  O nie! Wygląda na to, że kilka osób zgubiło się w jaskiniach! Trzeba natychmiast się stamtąd wydostać ponieważ wszędzie mogą grasować niebezpieczne pająki, szkielety czy wybuchające creepery! Czy zdołasz uciec z labiryntu? Drugą część dnia przeznaczymy na tworzenie strony internetowej.
  Dzień 4: Forteca
  Tylko ty i niewielka liczba osób zostaliście na wyspie. Pewna grupa zbudowała na środku mapy wielką twierdzę do której trzeba się dostać, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Trzeba podjąć atak na niezdobywalną fortecę i wygrać turniej. Po zwycięskiej bitwie czeka na nas kolejne wyzwanie z programowaniem w Minecrafcie. A potem w grze wykorzystamy redstone do zbudowania konstrukcji, o jakich naszym bohaterom wcześniej się nawet nie śniło!
  Dzień 5: Bitwa
  Galaktyka jest w niebezpieczeństwie! – niestety, ale złe imperium z Lordem Vaderem na czele postanowiło zaatakować mniejszą planetę oraz przejąć ją w celach eksploatacji. Jej ubodzy mieszkańcy nie mają z nimi szans – Cała nadzieja w Rebelii oraz mistrzach zakonu Jedi, którzy gotowi są stawić czoła złemu imperium! Roboty na start! Czy tym razem wygra dobra strona mocy?

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 9:00 do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30 oraz odebrania do 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty.
Ministerstwo Edukacji wydało oficjalną zgodę na półkolonie - zapoznaj się.

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium Oświaty szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie kilku lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Cena

Cena za turnus 5-dniowy z wyżywieniem to 850 zł (dotyczy programu półkolonii Kreatywnych lub Konstruktorskich).
Cena za turnus 5-dniowy z wyżywieniem to 890 zł (dotyczy programu Minecraft)
Powyższe ceny dotyczą zajęć edukacyjnych od godziny 9:00 do 16:00.
Godziny świetlicowe za dopłatą 20 zł za każdy dzień.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 9:00 – przywożenie dzieci

8:30 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – zabawy sportowe na sali gimnastycznej lub  świeżym powietrzu

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

ZdolneDzieciaki.pl

KOSZALIN -  SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH SML - Galeria Emka
ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

GDAŃSK OSOWA - SZKOŁA JĘZYKÓW EUROPEJSKICH UNIVERSUS
ul. Wodnika 46
mail: kontakt@instytutwyobrazni.com

Biuro czynne

11:00 - 19:00 od września do czerwca
09:00 - 17:00 w lipcu i sierpniu
Koszalin tel. 662 381 380
Gdańsk Osowa tel. 600817793