Półkolonie – Lato 2021

Zapraszamy na półkolonie wszystkie dzieci, które kochają budować z klocków oraz takie, które chciałyby kreatywnie spędzić każdy dzień wakacji. Zajęcia podczas półkolonii mogą mieć charakter naukowy, techniczny lub kreatywny. Dobra zabawa gwarantowana! Nowe, bezpieczne warunki sanitarne i małe grupy rówieśników! Nasza propozycja niezwykłe WAKACJE 2021 - programy do wyboru: Kosmiczne klocki i roboty LEGO! Eksperymenty, formy, kolory! Minecraft: wyzwania z robotami LEGO! Szczegóły programów poniżej:

 • Półkolonie – Lato 2021

  Eksperymenty, formy, kolory (6-12 lat)

  terminy: 28.06- 2.07, 5-9.07, 26-30.07, 9-13.08, 16-20.08
  Warsztaty kreatywne to połączenie warsztatów kreatywnych i eksperymentów w nowej odsłonie. W pierwszej części dnia wykonujemy przedmioty użytkowe i ozdobne. Druga część dnia to czas na badanie i eksperymentowanie. Własnoręcznie wykonane ozdoby zostaną w posiadaniu małych artystów, którzy będą mogli cieszyć się na co dzień pięknem samodzielnie wykonanego dzieła sztuki.
  Dzień 1: Roślinne piękno zatrzymane na dłużej
  Zaczynamy od stworzenia pięknych odlewów roślinnych. Zatrzymamy na dłużej piękno natury. W drugiej części stworzymy kilka zabawek z łatwo dostępnych materiałów.
  Dzień 2: Się plecie
  Warsztaty z makramy- plecenie sznurka różnymi technikami to hit ostatnich miesięcy. Pokażemy Wam jak sznurek zamienić w małe dzieło sztuki. Eksperymenty kulinarne czyli mini warsztaty kulinarne. Wykonamy kilka jadalnych eksperymentów, które będziecie mogli powtórzyć w domu i zachwycić rodziców. Nie ma nic przyjemniejszego jak zabawne gotowanie.
  Dzień 3: Zróbmy sobie coś strasznego
  Ten dzień przeznaczamy na zrobienie strasznego piórnika, pięknej okładki żelowej oraz zakładki. Trochę chęci, odrobinę kleju, dużą szczyptę fantazji i gotowe. Wykonamy też kilka glutowatych eksperymentów oraz mas plastycznych.
  Dzień 4: Szczypta uśmiechu
  Ten dzień zaczniemy od ozdabiania szarego kamienia. Uśmiech, kwiaty a może stado ptaszków. Szarość zamienimy w kolor. Zrobimy też kilka eksperymentów związanych z kosmetykami. Musujące kule i mydło żelowe uprzyjemnią każdą kąpiel.
  Dzień 5: Dzień zabawek
  To dzień igły i nitki. Każdy będzie mógł stworzyć swojego szmacianego robaczka. Pokażemy Wam też jak fajny może być kawałek papieru. Z niego też możemy sami zrobić mini zabawki na długie godziny zabawy.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

 • Kosmiczne klocki i roboty LEGO (6-10 lat)

  terminy: 28.06- 2.07, 12-16.07, 19-23.07, 2-6.08, 9-13.08, 23-27.08
  Półkolonie te to 5 dniowe zajęcia, w trakcie których dzieci realizują swoje pierwsze pomysły inżynierskie związane z robotyką jak również z programowaniem i animacją. Na naszych półkoloniach dzieci będą uczyć się przede wszystkim kreatywności, umiejętności radzenia sobie z problemami, współpracy i komunikatywności.
  Dzień 1: Przygotowania do kosmicznej przygody
  Stajesz się członkiem zespołu centrum kosmicznego! Dowiemy się jak wyglądała droga ludzi na Księżyc, a następnie zbudujemy kosmodrom, z którego wystartują nasze rakiety! Musimy też stworzyć robota, który będzie w stanie utrzymać kosmodrom w gotowości! Zbudujemy i zaprogramujemy pojazd, który będzie sprzątał płytę ze wszystkich śmieci.
  Dzień 2: 3,2,1 START! Czy odważysz się wsiąść do rakiety?
  Dziś naszym zadaniem będzie zbudowanie rakiety, która wyleci poza ziemską
  atmosferę. Nasze rakiety będą musiały sprostać wielu zadaniom: musi mieć silniki, kokpit załogi, miejsce na prowiant. Teraz musimy zbudować i zaprogramować roboty, które przetransportują elementy z
  magazynu na płytę startową. Następnie rakiety wyniosą j e w przestrzeń kosmiczną, a tam połączymy wszystkie moduły w jedną dużą stację kosmiczną.
  Nasza pierwsza animacja pokaże jak ludziki lego przygotowują rakietę do startu.
  Dzień 3: Odkrywamy tajemnice księżyca!
  Dziś zbudujemy i m bezpieczną bazę, w której będą mogli poruszać się bez
  skafandrów kosmicznych. Będą też mogli prowadzić tu księżycowe badania.
  Takie badania będą dużo łatwiejsze jeśli dzielnym odkrywcom pomogą łaziki! Musimy je zbudować i zaprogramować tak, aby mogły poruszać się po powierzchni Księżyca i pobierać próbki skał. Stworzymy też animację komputerową „ciemna strona księżyca” – o odkrywaniu księżyca – co odkryją astronauci?
  Dzień 4: Mars, czerwona planeta. Specjalna misja.
  Przed nami nowe wyzwanie: lecimy zasiedlić Marsa! Aby ludzie mogli tam
  bezpiecznie wylądować musimy zbudować i zaprogramować roboty, które pomogą astronautom w budowie bazy marsjańskiej. Musimy też zbudować z klocków rośliny, które będą w stanie przetrwać w nieprzyjaznym
  marsjańskim środowisku. Stworzymy film „beep beep”, którego bohaterem może być łazik – będzie on odkrywał czerwoną planetę mars – czy odkryje on obcą cywilizację?
  Dzień 5: Na koniec świata i jeszcze dalej. Kosmiczna bitwa!
  Dziś będziemy musieli zmierzyć się z wrogiem, który nadleci z obcej planety!
  Przed nami kosmiczna walka o przetrwanie! Zbudujemy i zaprogramujemy roboty, które zmierzą się ze sobą w walce o wszystko.
  Naszym zadaniem j est stworzyć flotę statków kosmicznych, na których l udzie będą mogli żyć i badać otaczający ich kosmos oraz napotkane planety.
  Animacja: „Kosmiczna bitwa” – walka obcych z dobrymi astronautami – jak się to zakończy?

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Półkolonie – Lato 2021
 • Półkolonie – Lato 2021

  Minecraft: wyzwania z robotami LEGO ev3 (7 - 11 lat)

  terminy: 5-9.07, 12-16.07, 19-23.07, 26-30.07, 2-6.08, 16-20.08, 23-27.08
  Przeniesiemy świat Minecrafta do rzeczywistości. Stworzymy nasz wspólny świat, zbudujemy roboty LEGO Mindstorms oraz będziemy programować w wirtualnym świecie Minecrafta. Zmierzymy się z wyzwaniami, które czekają na nas w grze – rozgrywka całą grupą na jednym serwerze! Duża wioska, głęboka kopalnia oraz wielka
  walka. W programie również zajęcia z bezpiecznego internetu oraz zabawy sportowe na sali i świeżym powietrzu.
  Dzień 1 Pobudka! Zaczynamy!
  Naszym zadaniem j est stworzenie świata, zbudowanie schronienia i stworzenie zwierząt, które będą towarzyszyć minifigurkom. Następnie przenosimy się do świata gry, gdzie odbywamy lekcję programowania w Minecrafcie.
  Potem mamy chwilę, aby przenieść to, co zbudowaliśmy z klocków do świata gry – naszym celem na dziś j est stworzenie sobie schronienia!
  Dzień 2: W grupie raźniej! Którędy do wioski?
  Dziś budujemy naszym minifigurkom wioskę. Nie od dziś wiadomo, że w grupie jest bezpieczniej! Każdy buduje swój domek i łączymy je w całą wioskę. Zbudujemy też pola i zagrody dla zwierząt. W świecie gry przechodzimy drugą lekcję programowania, a następnie nasz bohater musi zrobić to, co rano zrobiliśmy z klockami: musi znaleźć swoją wioskę!
  Dzień 3: Kop głębiej!
  W świecie Minecrafta ciężko jest przeżyć bez… kopania! Dlatego dziś budujemy kopalnię i całą infrastrukturę! Ale w kopalniach są też kryjówki… zombie! Tworzymy więc i m domki w kopalniach.
  W świecie gry programujemy nasze roboty tak, aby służyły nam w kopalni.
  Dzień 4: Największe bogactwo! Po co nam ten Redstone?
  Redstone – rzadki minerał ze świata Minecrafta. Dziś stworzymy z niego wielkie golemy, z którymi zmierzą się nasze minifigurki! Po zwycięskiej bitwie czeka na nas kolejne wyzwanie z programowaniem w Minecrafcie.
  A potem w grze wykorzystamy redstone do zbudowania konstrukcji, o jakich naszym bohaterom wcześniej się nawet nie śniło!
  Dzień 5: To już koniec! Dotarliśmy do Kresu!
  Smok Kresu – to czeka na końcu każdego bohatera w świecie Minecrafta!
  Dziś stworzymy mu siedlisko i zbudujemy samego smoka! Następnie przeniesiemy się do świata gry, by przejść piątą lekcję programowania w
  Minecrafcie. Potem największych śmiałków czeka zejście do Netheru, a może nawet walka ze Smokiem Kresu?

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 9:00 do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30 oraz odebrania do 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty.
Ministerstwo Edukacji wydało oficjalną zgodę na półkolonie - zapoznaj się.

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium Oświaty szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie kilku lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Cena

Za turnus (nie dotyczy turnusu z programem Minecraft - wyzwanie z robotami Lego ev3) 5-dniowy z wyżywieniem 590 zł w grupie powyżej 10 osób, 690 zł  w grupie do 10 osób.
Za turnus (dotyczy turnusu z programem Minecraft - wyzwanie z robotami Lego ev3) 5 dniowy z wyżywieniem 690 zł.
Powyższe ceny dotyczą zajęć edukacyjnych od 9:00 do 16:00. Godziny świetlicowe za dopłatą 20 zł za każdy dzień.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 9:00 – przywożenie dzieci

8:30 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – zabawy sportowe na sali gimnastycznej lub  świeżym powietrzu

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

ZdolneDzieciaki.pl

Galeria Emka
Koszalin, ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 18:00
tel. 662 381 380