Półkolonie – Lato 2022

Zapraszamy na półkolonie wszystkie dzieci, które kochają budować z klocków oraz takie, które chciałyby kreatywnie spędzić każdy dzień wakacji. Zajęcia podczas półkolonii mogą mieć charakter naukowy, techniczny, językowy lub kreatywny. Dobra zabawa gwarantowana! Nasza propozycja niezwykłe WAKACJE 2022 - programy do wyboru: kreatywne, konstruktorskie, minecraft, artystyczno-językowe (nowość). Szczegóły programów poniżej:

 • Półkolonie – Lato 2022

  KREATYWNE (6-12 lat)

  terminy: 27.06-1.07   4-8.07     11-15.07     18-22.07   25-29.07   1-5.08   8-12.08   16-19.08      22-26.08

  Warsztaty kreatywne to połączenie warsztatów kreatywnych i eksperymentów. W pierwszej części dnia wykonujemy przedmioty użytkowe i ozdobne. Druga część dnia to czas na badanie i eksperymentowanie. Własnoręcznie wykonane ozdoby zostaną w posiadaniu małych artystów, którzy będą mogli cieszyć się na co dzień pięknem samodzielnie wykonanego dzieła sztuki.
  Dzień 1: Piękno ukryte w kryształach
  Zaczynamy od warsztatów z krystalizacji. Poznamy nowe pojęcia jak sączenie, rozpuszczalność, stężenie roztworu. Wyhodujemy ogrody solne nie tylko z soli kuchennej. Kolorowe kryształy będą rosły przez cały okres półkolonii. A w drugiej części dnia przedmioty codziennego użytku dostaną nowe życie, dzięki technice decoupage, profesjonalnym preparatom i akcesoriom ozdobienia wybranego przedmiotu.
  Dzień 2: Na szkle malowane
  Ten dzień będzie kolorowy. Malowanie farbami to jedno z ulubionych zajęć najmłodszych. Pokażemy metody i tajniki malowania na szkle. Ozdobimy szklane przedmioty za pomocą kolorowych farb do malowania na szkle a w drugiej części dnia poznamy kolory chemii. Wiedzieliście, że jeden roztwór może zmieniać kolor jak sygnalizacja świetlna. spróbujemy też otrzymać płynne złoto. W laboratorium też może być kolorowo i ekscytująco.
  Dzień 3: Filcowanki
  Filcowanie na sucho to kolejna technika ozdabiania. Za pomocą kolorowego filcu i specjalnej igły wykonamy cudowne zwierzaki. Poznając podstawy możesz samodzielnie ozdobić swetry czy torebki, wykonać biżuterię, broszki, “malować” wełną całe obrazy na płasko! Tego dnia wykonamy też kilka slimów oraz mas senorycznych. Slime-glut to świetna zabawa, która skradła dziecięce serca. Wszyscy oszaleli na punkcie tej ciągnącej się mazi!
  Dzień 4: Zima w środku lata
  Jak zrobić super zimnego “drinka” z chmurką, jak zrobić mega bańkę mydlaną na te i inne pytania odpowiemy w trakcie eksperymentów. Dowiecie się również dlaczego nazywamy go “suchym”, czy może się on topić jak prawdziwy lód oraz jakie inne niezwykłe eksperymenty można przeprowadzić z jego udziałem? Zrobimy też pomponowego stworka, który będzie się do nas uśmiechał. Tą prostą techniką można wyczarować nie tylko zwierzątka, ale także inne ozdobne elementy. WYstarczy tylko odrobina cierpliwości 🙂
  Dzień 5: Alu Art
  Zapewne każdy miał choć raz taki moment w swoim życiu, kiedy trzymając w ręce coś z pozoru zwykłego jak wacik, gumka do włosów, czy wykałaczka, nagle uświadomił sobie jak wiele fajnych i twórczych rzeczy dałoby się z tego wykonać! Pokażemy Wam kolejną technikę ozdabiania, tym razem malowanie na folii aluminiowej. Techniką tą wykonamy płaskorzeźbę. Zbudujemy osobiste mobile, które zawieszone we wnętrzu waszego domu będą jednocześnie niezwykłą, ruchomą rzeźbą oraz niepowtarzalną kompozycją.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

 • KONSTRUKTORSKIE (6-12 lat)

  terminy: 18-22.07    8-12.08    16-19.08     22-26.08

  Półkolonie te to 5 dniowe zajęcia, w trakcie których dzieci realizują swoje pierwsze pomysły inżynierskie związane ze stolarką oraz robotyką i programowaniem. Na naszych półkoloniach dzieci będą uczyć się przede wszystkim kreatywności, umiejętności radzenia sobie z problemami, współpracy i komunikatywności. W programie również zajęcia z bezpiecznego Internetu oraz zabawy sportowe.
  I dzień: Drewno raz – wieszak
  Dzień zaczniemy od zbudowania robota, który ma omijać przeszkody oraz dojechać do wyznaczonego miejsca. Na końcu trasy roboty pozostawią sondy badawcze w wyznaczonych miejscach. Na warsztatach stolarskich zbudujemy wieszak na klucze. Na tych zajęciach wszyscy piłują, wiercą i wbijają gwoździe.
  II dzień: Dziwne stworzonka
  Specjalne roboty czyszczące przygotują platformę do lądowania tak, aby statek kosmiczny mógł bezpiecznie wylądować. Lądowisko odwiedzą też torki, które sami zbudujemy z drewna, gwoździ, nakrętek. Ten dzień będzie należał do śrubokręta 😉
  III dzień: Samoloty
  Podczas badań naukowcy zebrali wiele cennych minerałów. Wiele z nich ma różne wartości i kolory. Aby odkryć ich pełne wartości należy minerały posortować. Do tego przyda się mechaniczne ramię które umiejętnie będzie segregować drogocenne skarby. Te skarby będziemy transportować za pomocą samolotu z drewna, który sami zbudujemy.
  IV dzień: Łódka
  O NIE!! Jeden z badaczy zaginął podczas ogromnej burzy piaskowej na planecie… Trzeba szybko wysłać bezzałogowe roboty ratunkowe. Czy misja ratunkowa się powiedzie…? Łódka z drewna to kolejny projekt, który wykonamy z pomocą piły i młotka. Niezbędne są też nożyczki, w końcu każda łódź na żagiel.
  V dzień: Kwadratowy świat
  Otrzymaliśmy obcy sygnał który jasno potwierdza fakt, że nie jestesmy sami… Źli obcy już tu lecą, aby przejąć nasze badania i zasoby. Musimy się bronić! Do tego na pewno przyda się najnowszej generacji uzbrojona wieżyczka plazmowa. Dzięki niej jesteśmy w stanie się obronić. Nie damy im wygrać! A pomogą nam w tym kostkowe ludziki, które dzielnie będą nas bronić. To bardzo “kwadratowi” obrońcy!

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Półkolonie – Lato 2022
 • Półkolonie – Lato 2022

  MINECRAFT (8-12 lat)

  terminy: 27.06-1.07     4-8.07     11-15.07     1-5.08     8-12.08     22-26.08      29-31.08

  Półkolonie zaczynamy od zajęć z budowania i programowania robotów. Zbudujemy roboty w świecie Minecraft! Każdy zespół będzie miał za zadanie zbudować robo-transporter, którego zadaniem będzie zebrać jak najwięcej surowców! Następnie przechodzimy do warsztatów grafiki komputerowej, gdzie dzieci uczą się tworzyć własne grafiki lub mamy warsztaty w świecie Minecraft- w zależności od danego dnia. Czas się rozruszać w stylu zabaw szpiegowskich! Dzieci spędzą czas na świeżym powietrzu. Kolejny blok warsztatów to blok Tik-tokowy! Dzieci uczą się, jak tworzyć kreatywne filmiki i treści, w jaki sposób pokazać np. zbudowane konstrukcje z LEGO! Poznają triki tiktokerów. A na koniec po aktywnym dniu czas na słodką niespodziankę i powrót do domu!
  Dzień 1 Zostań górnikiem Minecrafta
  W świecie Minecraft zostały zorganizowane zawody wydobywania surowców. Uczestnicy muszą zebrać jak najwięcej surowców: węgla, żelaza, diamentów. Podczas zdobywania surowców trzeba uważać na potwory, które czają się w ciemnych zakamarkach kopalni. Niech wygra najodważniejszy i najlepszy górnik. Tego dnia poznamy też tajniki grafiki komputerowej.
  Dzień 2: Ucieczka ze świątyni
  Niczym Indiana Jones jesteś w posiadaniu cennego skarbu jednak świątynia w której się znajdujesz jest pełna pułapek. Przypadkowo uruchomiłeś jedną z nich co sprawiło, że na trasie prowadzącej do wyjścia pojawiły się ogromne przepaście, w które nie można wpaść. Czy uda się wydostać ze świątyni w bezpieczny sposób? A może zrobimy film o naszych przygodach. Pokażemy Wam tajniki tworzenia animacji komputerowych.
  Dzień 3: W ciemnościach jaskiń
  O nie! Wygląda na to, że kilka osób zgubiło się w jaskiniach! Trzeba natychmiast się stamtąd wydostać ponieważ wszędzie mogą grasować niebezpieczne pająki, szkielety czy wybuchające creepery! Czy zdołasz uciec z labiryntu? Drugą część dnia przeznaczymy na tworzenie strony internetowej.
  Dzień 4: Forteca
  Tylko ty i niewielka liczba osób zostaliście na wyspie. Pewna grupa zbudowała na środku mapy wielką twierdzę do której trzeba się dostać, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Trzeba podjąć atak na niezdobywalną fortecę i wygrać turniej. Po zwycięskiej bitwie czeka na nas kolejne wyzwanie z programowaniem w Minecrafcie. A potem w grze wykorzystamy redstone do zbudowania konstrukcji, o jakich naszym bohaterom wcześniej się nawet nie śniło!
  Dzień 5: Bitwa
  Galaktyka jest w niebezpieczeństwie! – niestety, ale złe imperium z Lordem Vaderem na czele postanowiło zaatakować mniejszą planetę oraz przejąć ją w celach eksploatacji. Jej ubodzy mieszkańcy nie mają z nimi szans – Cała nadzieja w Rebelii oraz mistrzach zakonu Jedi, którzy gotowi są stawić czoła złemu imperium! Roboty na start! Czy tym razem wygra dobra strona mocy?

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

 • ARTYSTYCZNO - JĘZYKOWE NOWOŚĆ!!!! (7-12 lat)

  terminy:  4-8.07      11-15.07     18-22.07   25-29.07

  Celem półkolonii jest przygotowanie przedstawienia teatralnego. Teatrzyk jest świetną metodą nauczania języka angielskiego dzieci na poziomie szkoły podstawowej. Pozwala wykorzystać język obcy w kontekście nakreślonym przez dowolnie wybraną scenkę – zarówno realistyczną, taką jak zakupy w supermarkecie, jak i zaczerpniętą ze świata baśni. Przede wszystkim jednak ta forma w pełni aktywizuje dziecko, które podczas odgrywania scenki kieruje się swoją wyobraźnią i samodzielnie decyduje o tym, co się wydarzy. Oprócz tekstu w języku angielskim dzieci samodzielnie przygotowują dekoracje oraz rekwizyty niezbędne w teatrze. Te półkolonie to doskonałe połączenie “żywego” języka i warsztatów kreatywnych.
  Dzień 1: Ten dzień jest wyjątkowy.
  Wybierzemy temat i tekst przedstawienia, rozdzielimy role oraz stworzymy listę akcesoriów i rekwizytów. W części artystycznej przygotujemy pierwsze rekwizyty. W końcu przedstawienie wymaga odpowiedniej oprawy i zaproszeń.
  Dzień 2: Poznajemy słowa
  Pierwsza próba tekstu. Poznanie słownictwa i ćwiczenie wymowy- to nie musi być nudne. Będzie dużo śmiechu. Ćwiczenie tekstu powoduje eksplozję wyobraźni i zachęcają do kreatywnej zabawy w tworzenie postaci. A ponieważ każda postać musi mieć kostium każdy będzie mógł zaszaleć i stworzyć swój strój lub maskę.
  Dzień 3: Pierwsza próba grupowa
  Będziemy ćwiczyć wyobraźnię młodych uczestników, pracować w grupie i poszukiwać ciekawych form ruchu i przedstawienia tekstu. To dobry czas na przygotowanie scenografii.
  Dzień 4: Próby inscenizacji
  Ten dzień to ostatnie gorączkowe przygotowania. Tworzenie sceny, przygotowanie scenografii, próba inscenizacji – ojjj będzie wesoło.
  Dzień 5: Dzień premiery
  Ostatnia próba generalna tekstu. Przygotujemy też autorskie słowniczki obrazkowe z zakresem słownictwa wykorzystanego w inscenizacji bajki. A potem Wielka premiera!!!

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Półkolonie – Lato 2022

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 9:00 do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30 oraz odebrania do 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty.
Ministerstwo Edukacji wydało oficjalną zgodę na półkolonie - zapoznaj się.

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium Oświaty szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie kilku lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Cena

Za turnus (nie dotyczy turnusu z programem minecraft, konstruktorskie) 5-dniowy z wyżywieniem 690 zł.
Za turnus (dotyczy turnusu z programem minecraft , konstruktorskie) 5 dniowy z wyżywieniem 790 zł.
Powyższe ceny dotyczą zajęć edukacyjnych od 9:00 do 16:00. Godziny świetlicowe za dopłatą 20 zł za każdy dzień.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 9:00 – przywożenie dzieci

8:30 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – zabawy sportowe na sali gimnastycznej lub  świeżym powietrzu

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

ZdolneDzieciaki.pl

Galeria Emka
Koszalin, ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 18:00
tel. 662 381 380