Co to jest programowanie?

Choć często słyszymy słowo programowanie, to właściwie często nie do końca bylibyśmy w stanie podać, co się za nim kryje. Tymczasem programowanie to inaczej mówienie w języku komputera. Polega ono na projektowaniu, tworzeniu i testowaniu kodu który pozwala nam na komunikowanie się z komputerem. Proces ten można porównać do gotowania - aby przygotować konkretne danie musimy wykonać po sobie szereg czynności. Gdy wykonamy wszystko dobrze, powstaje pyszna potrawa.

Umiejętność programowania:

- rozwija umiejętności logicznego i analitycznego myślenia

- uczy kreatywności

- uczy korzystać z komputera w produktywny sposób

- zwiększa szansę na znalezienie pracy w przyszłości

Jak uczymy programowania?

Prowadzimy zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Organizujemy warsztaty już dla 6/7latków, dlatego aby sprostać tak wymagającym kursantom, nasze warsztaty prowadzimy w formie zabawy.

Co dzieci i młodzież lubią najbardziej? Oczywiście gry komputerowe. Za pomocą specjalnych programów edukacyjnych i aplikacji komputerowych nasi kursanci uczą się programowania tworząc własną grę komputerową.

Kluczem do programowania jest matematyka. Królowa nauk jest językiem nauk ścisłych, dlatego jej znajomość w naszym coraz bardziej stechnologizowanym świecie ma ogromne znacznie.

PROGRAMOWANIE 8- 9 LAT

PROGRAMOWANIE SCRATCH 8- 9 LAT

Warsztaty te to wstęp dla dzieci, które nie miały styczności z programowaniem. Pokażemy podstawowe narzędzia i metody, które umożliwiają tworzenie własnych gier. Dzieci poznają nowe pojęcia związane z programowaniem np. algorytm, pętla, warunek, zmiana. Warsztaty te to nauka kreatywnego rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Każde zajęcia trwają 1,5 godziny. Kurs obejmuje 16 warsztatów.

Zajęcia w piątek godz. 16.00 - 17.30, koszt 1120 zł (8 rat po 140zł)

PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM 9-11 LAT

Na tych warsztatach uczymy programowania z wykorzystaniem gry, którą dzieci dobrze znają i lubią. Nie ma lepszego sposobu na naukę  tworzenia skryptów i algorytmów. Nie trzeba jeszcze znać komend, wystarczy obserwować zachowanie żółwika i analizować, jak bloczki przekładają się na jego zachowanie. Dzieci uczą się rozwiązywania problemów, rozkładania ich na czynniki pierwsze oraz szukania najlepszego rozwiązania.

Każde zajęcia trwają 1,5 godziny. Kurs obejmuje 16 warsztatów.

Zajęcia w piątek godz. 16.00 - 17.30 koszt 1120 zł (8 rat po 140zł)

 

ZdolneDzieciaki.pl

KOSZALIN -  SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH SML - Galeria Emka
ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

GDAŃSK OSOWA - SZKOŁA JĘZYKÓW EUROPEJSKICH UNIVERSUS
ul. Wodnika 46
mail: kontakt@instytutwyobrazni.com

Biuro czynne

11:00 - 19:00 od września do czerwca
09:00 - 17:00 w lipcu i sierpniu
Koszalin tel. 662 381 380
Gdańsk Osowa tel. 600817793