Co to jest programowanie?

Choć często słyszymy słowo programowanie, to właściwie często nie do końca bylibyśmy w stanie podać, co się za nim kryje. Tymczasem programowanie to inaczej mówienie w języku komputera. Polega ono na projektowaniu, tworzeniu i testowaniu kodu który pozwala nam na komunikowanie się z komputerem. Proces ten można porównać do gotowania - aby przygotować konkretne danie musimy wykonać po sobie szereg czynności. Gdy wykonamy wszystko dobrze, powstaje pyszna potrawa.

Umiejętność programowania:

- rozwija umiejętności logicznego i analitycznego myślenia

- uczy kreatywności

- uczy korzystać z komputera w produktywny sposób

- zwiększa szansę na znalezienie pracy w przyszłości

Jak uczymy programowania?

Prowadzimy zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Organizujemy warsztaty już dla 6/7latków, dlatego aby sprostać tak wymagającym kursantom, nasze warsztaty prowadzimy w formie zabawy.

Co dzieci i młodzież lubią najbardziej? Oczywiście gry komputerowe. Za pomocą specjalnych programów edukacyjnych i aplikacji komputerowych nasi kursanci uczą się programowania tworząc własną grę komputerową.

Kluczem do programowania jest matematyka. Królowa nauk jest językiem nauk ścisłych, dlatego jej znajomość w naszym coraz bardziej stechnologizowanym świecie ma ogromne znacznie.

PROGRAMOWANIE 8- 10 LAT

Warsztaty te to wstęp dla dzieci, które nie miały jeszcze styczności z programowaniem. Pokażemy podstawowe narzędzia i metody, które umożliwiają tworzenie własnych gier. Dzieci poznają nowe pojęcia związane z programowaniem np. algorytm, pętla, warunek, zmiana. Te zajęcia to nauka kreatywnego rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Dzieci pracują na komputerach m.in na oprogramowaniu Scratch.

Dziecko z pewnością poczuje się jak bohater : ) grając na stworzonej przez siebie, prostej grze.

Każde zajęcia trwają 1,5 godziny. Kurs obejmuje 16 warsztatów odbywających się co 2 tygodnie.

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. Cena za zajęcia: 8 rat po 95 zł = 760 zł

ZdolneDzieciaki.pl

Galeria Emka
Koszalin, ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 20:00
tel. 662 381 380