Robotyka dla dzieci 

 

Co to jest robotyka?

Robotyka to jedna z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Brzmi skomplikowanie niczym projekt badawczy NASA, może przyprawiać o zawrót głowy ale z nami to czysta zabawa.

 

Warsztaty z robotyki dla dzieci

Nasze warsztaty z robotyki dla dzieci prowadzimy tak, aby były angażujące i interesujące dla uczestników. Łączymy elementy zabawy z przekazywaniem wiedzy, w efekcie dzieci szybciej przyswajają informacje, czerpiąc z tego dużo frajdy. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów posiadających dużą wiedzę, odpowiednie przeszkolenie i niezbędną dozę cierpliwości do pracy z najmłodszymi.

 

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Na czym polegają zajęcia z robotyki?

Zajęcia z robotyki to zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, na których młodzi robotycy uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków.

Klocki do robotyki wyposażone są w czujniki i elementy elektroniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić tajne ładunki, sortować, układać kostkę Rubika lub stawać do walki z przeciwnikiem.

Po zbudowaniu robota konstruktorzy przechodzą do jego programowania pod okiem doświadczonych instruktorów Doceniając dużą wagę, jaką zyskuje umiejętność programowania w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, przygotowaliśmy również specjalne warsztaty z nauki programowania dla dzieci.

Nasze zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa połączona z nauką:
- dzieci pracują w zespołach dwuosobowych,
- każdy zespół otrzymuje do pracy komputer i zestaw klocków,
- każde zajęcia to nowa przygoda i budowa nowego robota.

Dlaczego warto uczęszczać na robotykę?

Zajęcia z robotyki:
- rozwijają sprawność manualną
- ćwiczą pamięć
- uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia
- rozwijają umiejętności matematyczne
- uczą współdziałania i pracy w grupie
- uczą konsekwencji i dążenia do celu
- uczą strategicznego i analitycznego myślenia
- rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów

Dla kogo są zajęcia z robotyki?

Pracujemy na 3 zestawach klocków dostosowanych do wieku młodych konstruktorów:
ROBOKIDS – grupa najmłodsza 5 – 7 lat (Klocki: ROBOROBO kids)
LEGO I – grupa 8 – 12 lat (Klocki: Lego MindstormsNxt 2.0)
LEGO II – grupa 8 – 12 lat (Klocki: Lego MindstormsEV3)

 
 • Robotyka – sekcje

  ROBOKIDS (5-7 lat)

  Klocki: ROBOROBO kids

  Warsztaty z robotyki dla najmłodszych dzieci.
  Te niesamowite zajęcia rozwijają u dzieci umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną i pomysłowość. A to wszystko podczas zabawy i przy pomocy zestawów kolorowych klocków, z których dzieci budują różne roboty, a następnie je programują. Programowanie to czysta zabawa z algorytmami przy użyciu kart z kodami kreskowymi. Każde zajęcia to nowy projekt przyjazny dla dzieci np. wąż, który świeci diodami, czy Angry Birds z katapultą.
  Mali bohaterowie : ) biorą udział w 16 warsztatach 1,5 godzinnych, odbywających się co 2 tygodnie. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.

  Cena z materiałami (segregator, karta na punkty): 8 rat po 95 zł = 760 zł

 • Robotyka – sekcje

  LEGO I (8-12 lat)

  Klocki: Lego MindstormsNxt 2.0

  Warsztaty z robotyki dla starszych dzieci.
  Na warsztatach budujemy roboty z zestawów LEGO Mindstorms, które łączą klocki z czujnikami elektronicznymi i serwomechanizmami. Każde zajęcia to nowy projekt do zrealizowania, nowe zadanie do wykonania oraz nowe zagadnienia z programowania. Programowanie odbywa się na komputerach poprzez łączenie odpowiednich bloków na podstawie wcześniej opracowanego algorytmu. Dziecko na pewno poczuje się bohaterm : ) ożywiając zbudowaną przez siebie maszynę.
  Każde zajęcia trwają 2,5 godziny. Kurs obejmuje 16 warsztatów odbywających się co 2 tygodnie. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.
  Cena z materiałami (segregator, karta na punkty) 8 rat po 145 zł = 1160 zł

 • LEGO II (8-12 lat)

  Klocki: Lego MindstormsEV3

  Zajęcia dla tych, którzy ukończyli kurs LEGO I. Tym razem będziemy pracować na najnowszych zestawach. Projekty konstrukcyjne będą już bardziej skomplikowane, wykorzystamy najnowsze rozwiązania technologiczne. Kolejna porcja robotyki w nowym bardziej zaawansowanym wydaniu. Starsi uczestnicy, ich większe umiejętności plus bardziej skomplikowane klocki tutaj nie może być mowy o nudzie. Tutaj się dzieje. Wciągające projekty konstruktorskie, misje prosto z Gwiezdnych Wojen i agenci niczym niepokonany James Bond – tak w skrócie wyglądają warsztaty. Budujemy, programujemy, wygrywamy!

  Każde zajęcia trwają 2,5 godziny. Kurs obejmuje 16 warsztatów odbywających się co 2 tygodnie. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.
  Cena z materiałami (segregator, karta na punkty) 8 rat po 145 zł = 1160 zł

  Robotyka – sekcje

ZdolneDzieciaki.pl

Galeria Emka
Koszalin, ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 20:00
tel. 662 381 380