Robotyka dla dzieci 

 

Co to jest robotyka?

Robotyka to jedna z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Brzmi skomplikowanie niczym projekt badawczy NASA, może przyprawiać o zawrót głowy ale z nami to czysta zabawa.

 

Warsztaty z robotyki dla dzieci

Nasze warsztaty z robotyki dla dzieci prowadzimy tak, aby były angażujące i interesujące dla uczestników. Łączymy elementy zabawy z przekazywaniem wiedzy, w efekcie dzieci szybciej przyswajają informacje, czerpiąc z tego dużo frajdy. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów posiadających dużą wiedzę, odpowiednie przeszkolenie i niezbędną dozę cierpliwości do pracy z najmłodszymi.

 

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Na czym polegają zajęcia z robotyki?

Zajęcia z robotyki to zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, na których młodzi robotycy uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków.

Klocki do robotyki wyposażone są w czujniki i elementy elektroniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić tajne ładunki, sortować, układać kostkę Rubika lub stawać do walki z przeciwnikiem.

Po zbudowaniu robota konstruktorzy przechodzą do jego programowania pod okiem doświadczonych instruktorów Doceniając dużą wagę, jaką zyskuje umiejętność programowania w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, przygotowaliśmy również specjalne warsztaty z nauki programowania dla dzieci.

Nasze zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa połączona z nauką:
– dzieci pracują w zespołach dwuosobowych,
– każdy zespół otrzymuje do pracy komputer i zestaw klocków,
– każde zajęcia to nowa przygoda i budowa nowego robota.

Dlaczego warto uczęszczać na robotykę?

Zajęcia z robotyki:
– rozwijają sprawność manualną
– ćwiczą pamięć
– uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia
– rozwijają umiejętności matematyczne
– uczą współdziałania i pracy w grupie
– uczą konsekwencji i dążenia do celu
– uczą strategicznego i analitycznego myślenia
– rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów

Dla kogo są zajęcia z robotyki?

Pracujemy na 3 zestawach klocków dostosowanych do wieku młodych konstruktorów:
ROBOKIDS – grupa najmłodsza 5 – 6 lat (Klocki: ROBOROBO kids)
LEGO I – grupa 6 – 8 lat (Klocki: Lego Boost)
LEGO II – grupa 8 – 12 lat (Klocki: Lego MindstormsEV3)

 
 • Robotyka – sekcje

  ROBOKIDS (5-7 lat)

  Klocki: ROBOROBO kids

  Warsztaty z robotyki dla najmłodszych dzieci.
  Te niesamowite zajęcia rozwijają u dzieci umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną i pomysłowość. A to wszystko podczas zabawy i przy pomocy zestawów kolorowych klocków, z których dzieci budują różne roboty, a następnie je programują. Programowanie to czysta zabawa z algorytmami przy użyciu kart z kodami kreskowymi. Każde zajęcia to nowy projekt przyjazny dla dzieci np. wąż, który świeci diodami, czy Angry Birds z katapultą.
  Mali bohaterowie : ) biorą udział w 16 warsztatach 1,5 godzinnych, odbywających się co 2 tygodnie. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.
  koszt 1280zł (8 rat po 160 zł)

 • Robotyka – sekcje

  LEGO I (8-12 lat)

  Klocki: Lego Boost

  Warsztaty dla dzieci, które uczestniczyły już w warsztatach, jak i dla tych, które zaczynają swoją przygodę z klockami Lego i programowaniem.  Kolorowe klocki Lego Boost w połączeniu z nowoczesną technologią pomagają dzieciom zamienić naturalną ciekawość świata w pasję tworzenia oraz pobudzają zainteresowanie fascynującym światem techniki.

  Każde zajęcia to 1,5 godziny zabawy. Kurs obejmuje 16 warsztatów.
  Zajęcia poziom 1 i poziom 2, koszt 1400zł (8 rat po 175zł)

 • LEGO II ( 9-12 lat)

  Klocki: Lego MindstormsEV3

  Zajęcia dla tych, którzy ukończyli kurs LEGO I. Tym razem będziemy pracować na najnowszych zestawach. Projekty konstrukcyjne będą już bardziej skomplikowane, wykorzystamy najnowsze rozwiązania technologiczne. Kolejna porcja robotyki w nowym bardziej zaawansowanym wydaniu. Starsi uczestnicy, ich większe umiejętności plus bardziej skomplikowane klocki tutaj nie może być mowy o nudzie. Tutaj się dzieje. Wciągające projekty konstruktorskie, misje prosto z Gwiezdnych Wojen i agenci niczym niepokonany James Bond – tak w skrócie wyglądają warsztaty. Budujemy, programujemy, wygrywamy!

  Każde zajęcia trwają 2,5 godziny. Kurs obejmuje 16 warsztatów odbywających się co 2 tygodnie. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.
  Zajęcia poziom 1 i poziom 2, koszt 1560 zł (8 rat po 195 zł)

  Robotyka – sekcje

ZdolneDzieciaki.pl

KOSZALIN -  SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH SML - Galeria Emka
ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

11:00 - 19:00 od września do czerwca
09:00 - 17:00 w lipcu i sierpniu
Koszalin tel. 662 381 380