Półkolonie zimowe

W związku z tym, że zgodnie z obecnymi przepisami placówki oświatowe mogą organizować ferie zimowe, ruszamy z zapisami! Zapraszamy na półkolonie wszystkie dzieci, które kochają budować z klocków oraz takie, które chciałyby kreatywnie spędzić każdy dzień ferii. Mamy też specjalne turnusy półkolonii dla fanów Minecrafta. Wszystko to w niewielkich grupach rówieśników zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi, pod okiem doświadczonych, uwielbianych przez dzieci animatorów. Dobra zabawa gwarantowana! Szczegóły programów poniżej:

 • Półkolonie zimowe

  Półkolonie kreatywne- wymyślaj i twórz prawdziwe dzieła (6-10 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy: 04.01 – 08.01 / 11.01 – 15.01
  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia świetlicowe)

  Te 5 dniowe półkolonie to połączenie warsztatów kreatywnych i eksperymentów w nowej odsłonie. W pierwszej części dnia wykonujemy przedmioty użytkowe i ozdobne. Druga część dnia to czas na badanie i eksperymentowanie. Własnoręcznie wykonane ozdoby zostaną w posiadaniu małych artystów, którzy będą mogli cieszyć się na co dzień pięknem samodzielnie wykonanego dzieła sztuki. W programie również zajęcia z bezpiecznego internetu oraz zabawy sportowe na sali tanecznej.

  I dzień – Warsztaty “Kwiaty z papieru” Kwiaty te są doskonałym zamiennikiem dla mało ekologicznych sztucznych kwiatów z plastiku. Kwiaty z papieru nie potrzebują wody ani nie więdną. Zawsze zachowują swój świeży i niezmienny wygląd, pokryte uniwersalnym lakierem w sprayu na długo zachowują swoją piękną barwę.

  II dzień – Warsztaty “Ale w koło jest wesoło” Czas karnawału, to czas realizacji dziecięcych marzeń związanych ze światem baśni. To czas, kiedy dozwolone jest przekraczanie granic i przeniesienie się w świat pełen tajemnic i magii. Pokażemy, jak z dostępnych materiałów stworzyć przebrania, dzięki którym możemy choć na chwilę stać się kimś innym niż na co dzień. Warsztaty dają niepowtarzalną okazję nauki własnoręcznego wykonywania przebrań, które będą wyróżniać się na tle innych, gotowych – zakupionych czy wypożyczonych.

  III dzień – Warsztaty “Osikowe drewno” Warsztaty drewna osikowego to wyjątkowe połączenie rękodzieła, nauki o tradycji, rozwoju manualnego i kreatywności. Podczas spotkania dzieci poznają historię wyrobów z drewna osikowego, dowiedzą się czym jest osika i jakie ma zastosowanie, a także przygotują wyjątkową ozdobę z wiórków osikowych.

  IV dzień – Warsztaty “ Włóczkowe ptaszki” Na tych warsztatach pokażemy, jak z kawałeczków włóczki stworzyć pięknego ptaszka, który może być ozdobą zarówno choinki, jak i Wielkanocnego stołu. Zapraszamy do świata, w którym z niewielkiej rzeczy możesz wykonać coś pięknego.

  V dzień – Warsztaty “Makrama krok po kroku” Makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Technika ta wraca do łask i do naszych domów. W trakcie warsztatów poznamy i przećwiczymy podstawowe węzły i różnorodne ich kombinacje. Zaprojektujemy i wykonamy swoją własną makramę.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

 • Półkolonie konstruktorskie – baw się i buduj (6-10 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy: 04.01 – 08.01 / 11.01 – 15.01

  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia świetlicowe)

  Półkolonie te to 5 dniowe zajęcia, w trakcie których dzieci realizują swoje pierwsze pomysły inżynierskie związane z mechaniką, robotyką jak również z programowaniem. Na naszych półkoloniach dzieci będą uczyć się przede wszystkim kreatywności, umiejętności radzenia sobie z problemami, współpracy i komunikatywności. W programie również zajęcia z bezpiecznego internetu oraz zabawy sportowe na sali tanecznej.

  I dzień Warsztaty “Budujemy dom” Czy jest coś lepszego niż fort zbudowany z poduszek i koców? Zamek wykonany z kartonów. A może wykorzystać gazety do zbudowania własnej kosmicznej bazy? Przy okazji dzieci poznają pojęcia związane z geometrią oraz dowiedzą się co to są kąty.

  II dzień Warsztaty “Zrób sobie latarnie” Kto nie lubi pięknej lampy, która daje delikatne światło w pokoju? Wykonamy lampki rurowe, delikatne lampiony, które nie tylko dają ładny blask, ale także rzucają wokół piękne kształty i dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu!

  III dzień Warsztaty “Odrzutowy plecak” Przenosimy się w daleką przyszłość. Budujemy plecak odrzutowy, aby przemieszczać się na duże odległości. Zbudujemy robota, który będzie transportował wszystko to, czego my nie damy rady zabrać.

  IV dzień Warsztaty “Minecraftowe bańki” Ten dzień będzie kwadratowy. Najpierw poznamy i wykonamy różne figury przestrzenne sześcian, prostopadłościan, ostrosłup. W drugiej części zajęć zrobimy profesjonalny płyn do baniek mydlanych i sprawdzimy jakie bańki powstaną, gdy użyjemy naszych figur.

  V dzień Warsztaty “Elektronika dla smyka” Kto powiedział, że elektroniką mogą zajmować się tylko dorośli. Na warsztatach zbudujemy mini projekty z użyciem diod, silników i innych elementów dostępnych w domu. Zbudujemy też robota wojownika.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Półkolonie zimowe
 • Półkolonie zimowe

  Minecraft i roboty (8 - 10 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy: 04.01 – 08.01 / 11.01 – 15.01

  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia świetlicowe)

  W tym roku Minecraft wkracza na nasze półkolonie z wielkim rozmachem!

  Przeniesiemy świat Minecrafta do rzeczywistości, budując roboty LEGO Mindstorms, zbierające surowce, walczące z Creeperami, czy też budujące schronienia. Zmierzymy się z wyzwaniami, które czekają na nas w grze – rozgrywka całą grupą na jednym serwerze! Piramida pełna zagadek, labirynt Minotaura, a także wyczynowe areny. W programie również zajęcia z bezpiecznego internetu oraz zabawy sportowe na sali tanecznej.

  I dzień – Pierwszy dzień to dobra okazja zapoznanie z biomem. Następnie przejdziemy do Robotyki, a dzień zakończymy pierwszą wspólną rozgrywką w Minecraft.

  II dzień – Budowa robota spychacza, czyli misja zdobywania surowców, wspólny czas na jednym serwerze to okazja do zdobycia diamentów w grze oraz zbadania terenu kopalni.

  III dzień – Budowanie robota do wyścigu kolejek! Zmierzymy się z zagadkami labiryntu i weźmiemy udział w naszych własnych zawodach, a po południu, czeka nas wycieczka do zakładu produkcyjnego.

  IV dzień – Budowa robota oblężniczego! To będzie czas na zdobycie pewnej twierdzy.

  V dzień – Oblężenie twierdzy, czyli budowanie robota katapulta i dalsza część zdobywania twierdzy. Przygotowanie zbroi i broni oraz walka z Whitherem.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 9:00 do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30 oraz odebrania do 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium Oświaty szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie kilku lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Cena
Cena za turnus 5 - dniowy z wyżywieniem to 690 zł. ( Turnus 4.01 - 8.01 - cena 550 zł )

Ramowy plan dnia:

7:30 – 9:00 – przywożenie dzieci

9:00 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – zabawy sportowe na sali gimnastycznej lub  świeżym powietrzu

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

ZdolneDzieciaki.pl

Galeria Emka
Koszalin, ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 18:00
tel. 662 381 380