Półkolonie zimowe

Zapraszamy na półkolonie wszystkie dzieci, które kochają budować z klocków oraz takie, które chciałyby kreatywnie spędzić każdy dzień ferii. Mamy też specjalne turnusy półkolonii dla fanów Minecrafta. Zajęcia podczas półkolonii mogą mieć charakter naukowy, konstruktorski lub kreatywny. Dobra zabawa gwarantowana! Nasza propozycja niezwykłe FERIE ZIMOWE 2020 - programy do wyboru: Półkolonie kreatywne! Półkolonie konstruktorskie! Półkolonie z Minecraftem i robotyką! Szczegóły programów poniżej:

 • Półkolonie zimowe

  Półkolonie kreatywne- wymyślaj i twórz prawdziwe dzieła (6-12 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy: 10.02 – 14.02 / 17.02 – 21.02
  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia świetlicowe)

  Te 5 dniowe półkolonie to połączenie warsztatów kreatywnych i eksperymentów w nowej odsłonie. W pierwszej części dnia wykonujemy przedmioty użytkowe i ozdobne. Druga część dnia to czas na badanie i eksperymentowanie. Własnoręcznie wykonane ozdoby zostaną w posiadaniu małych artystów, którzy będą mogli cieszyć się na co dzień pięknem samodzielnie wykonanego dzieła sztuki. W programie również zajęcia z bezpiecznego internetu oraz zabawy sportowe na sali tanecznej.

  I dzień – kolory i faktury. Będziemy kolorować biały świat. Barwy, kolory i dobra zabawa gwarantowane. W ramach zajęć stworzymy płynne złoto, roztwór kameleon i zbadamy zmiany kolorów w różnych roztworach.

  II dzień – Tajemnice kuchni i pięknych naczyń kuchennych. Za pomocą decoupage możemy przywrócić do życia starą deskę kuchenną, niepotrzebną butelkę, czy puszkę. Stworzymy prawdziwe cudeńka do kuchni, a w ramach eksperymentów poznamy tajniki kuchni molekularnej.

  III dzień – kryształy nie tylko w biżuterii. Ten dzień będzie magiczny. Przygotujemy roztwory, w których będą „rosły” nasze kryształy, a inne wykorzystamy do zrobienia breloczka, bransoletki lub innej ozdoby.

  IV dzień – dzień kulek. Świece to nie tylko woskowy walec z zatopionym w nim knotem, to małe dzieła sztuki z unikalnym zdobieniem. Będziemy tworzyć świece z parafiny plastycznej w formie ozdobnych kul, a potem poeksperymentujemy z piłeczkami i kulkami.

  V dzień- drewno artystyczne czyli wióry raz, patyczek dwa. Tego dnia przygotujemy ozdobę do domu z drewna osikowego oraz kreatywnie wykorzystamy patyczki do lodów. No dobra lody też będą.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

 • Półkolonie konstruktorskie – baw się i buduj (6-10 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy: 10.02 – 14.02 / 17.02 – 21.02

  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia świetlicowe)

  Półkolonie te to 5 dniowe zajęcia, w trakcie których dzieci realizują swoje pierwsze pomysły inżynierskie związane z mechaniką, robotyką jak również z programowaniem. Na naszych półkoloniach dzieci będą uczyć się przede wszystkim kreatywności, umiejętności radzenia sobie z problemami, współpracy i komunikatywności. W programie również zajęcia z bezpiecznego internetu oraz zabawy sportowe na sali tanecznej.

  I dzień – budujemy kreatywne lądowisko księżycowe oraz roboty transportowe, które nam w tym pomogą.

  II dzień – mamy lądowisko to teraz czas na budowę schronienia – prawdziwej bazy. Zbadamy też powierzchnię Księżyca za pomocą robotów badawczych.

  III dzień – budujemy pojazd latający w wersji mini i maxi. Pora też na zbudowanie Gwiezdnych wrót.

  IV dzień – o NIE! Mamy awarię sprzętu, musimy sami zrobić plecak odrzutowy, a w dodatku naszą bazę opanowały małe kosmiczne stworki. Są tak cudne, że chyba zabierzemy je do domu.

  V dzień – wracamy na Ziemię – zabieramy wydobyte próbki i znalezione okazy. Ruchome piaski, dziwne substancje pora zapakować do rakiety.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Półkolonie zimowe
 • Półkolonie zimowe

  Minecraft i roboty (8 - 12 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy: 10.02 – 14.02 / 17.02 – 21.02

  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia świetlicowe)

  W tym roku Minecraft wkracza na nasze półkolonie z wielkim rozmachem!

  Przeniesiemy świat Minecrafta do rzeczywistości, budując roboty LEGO Mindstorms, zbierające surowce, walczące z Creeperami, czy też budujące schronienia. Zmierzymy się z wyzwaniami, które czekają na nas w grze – rozgrywka całą grupą na jednym serwerze! Piramida pełna zagadek, labirynt Minotaura, a także wyczynowe areny. W programie również zajęcia z bezpiecznego internetu oraz zabawy sportowe na sali tanecznej.

  I dzień – Pierwszy dzień to dobra okazja zapoznanie z biomem. Następnie przejdziemy do Robotyki, a dzień zakończymy pierwszą wspólną rozgrywką w Minecraft.

  II dzień – Budowa robota spychacza, czyli misja zdobywania surowców, wspólny czas na jednym serwerze to okazja do zdobycia diamentów w grze oraz zbadania terenu kopalni.

  III dzień – Budowanie robota do wyścigu kolejek! Zmierzymy się z zagadkami labiryntu i weźmiemy udział w naszych własnych zawodach, a po południu, czeka nas wycieczka do zakładu produkcyjnego.

  IV dzień – Budowa robota oblężniczego! To będzie czas na zdobycie pewnej twierdzy.

  V dzień – Oblężenie twierdzy, czyli budowanie robota katapulta i dalsza część zdobywania twierdzy. Przygotowanie zbroi i broni oraz walka z Whitherem.

  Zapisy mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 9:00 do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30 oraz odebrania do 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium Oświaty szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie kilku lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Cena

Cena za turnus 5-dniowy z wyżywieniem 590 zł.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 9:00 – przywożenie dzieci

8:30 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – zabawy sportowe na sali gimnastycznej lub  świeżym powietrzu

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

 

a w każdym turnusie zajęcia z bezpiecznego internetu:

 dbi2018_corel_v11

ZdolneDzieciaki.pl

Galeria Emka
Koszalin, ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 20:00
tel. 662 381 380