Półkolonie zimowe

Zapraszamy na półkolonie wszystkie dzieci, które kochają budować z klocków oraz takie, które chciałyby kreatywnie spędzić każdy dzień ferii. Mamy turnusy półkolonii dla fanów Minecrafta i Harrego Pottera. Dołącz do nas i pozwól swojemu dziecku na niezapomnianą przygodę, pełną wyzwań i odkryć w magicznej atmosferze kreatywności! Niech te zimowe półkolonie staną się dla twojego dziecka niezapomnianą przygodą, gdzie nauka i zabawa idą w parze. Szczegóły programów poniżej:

 • Półkolonie zimowe

  Półkolonie kreatywne - w czarodziejskim świecie Harrego Pottera (6-10 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy Koszalin: 15.01 – 19.01 / 22.01 – 26.01
  turnusy Gdańsk Osowa: 29.01 – 02.02 / 05.02 – 09.02
  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia
  świetlicowe)

  Te 5 dniowe półkolonie to połączenie warsztatów kreatywnych i eksperymentów. Zapraszamy Was w podróż do Krainy Magii i Czarodziejstwa, gdyż opanujecie techniki tajemnych czarów, magicznych mocy i przeżyjecie fascynującą przygodę w magicznym świecie. Pociąg odjeżdża z peronu 9 i ¾ i wyrusza do Hogwartu. Czeka na was moc czarodziejskich wydarzeń.  W pierwszej części dnia wykonujemy przedmioty użytkowe i ozdobne.Druga część dnia to czas na badanie i eksperymentowanie. Dołączcie do nas i poczujcie magiczną atmosferę Hogwartu oraz pasjonujących eksperymentów, które sprawią, że te półkolonie będą nie tylko pełne dobrej zabawy, ale i nauki!

  I dzień – Warsztaty “ Tiara przydziału” Jesteście grupą osób, która ma kilka wyjątkowych cech. Tiara przydziału zdecyduje do której grupy należysz. Wejdź do sali, załóż ten magiczny kapelusz i sprawdź co Cię czeka. A że każdy dom ma swój herb będziemy tworzyć z gliny samoutwardzalnej breloczki dla każdego ucznia. Każdy też udekoruje swoją różdżkę bo jest to czarodziejski atrybut każdego mieszkańca Hogwartu.

  II dzień – Warsztaty “ Moja własna sowa”. Każdy uczeń będzie miał okazję poznać swoją własną sowę śnieżną, która dostarcza listy. Sowa będzie pierwszym, ważnym i lojalnym towarzyszem. Będziemy też przeprowadzać eksperymenty i reakcje chemiczne. Sprawdzimy.

  Będziemy też przeprowadzać eksperymenty i reakcje chemiczne na lekcji Pani Sprout. Zielarstwo i ziołolecznictwo – jakie znaczenie mają dla nas w codziennym życiu?

  III dzień – Warsztaty “Kolorem malowane”. Każda księga jest źródłem niesamowitej wiedzy, a jednocześnie może zaprowadzić nas do “magicznego świata”. Zakładki do książek to niezbędne akcesoria podczas czytania różnych książek. Kolorowa, pomysłowa i spersonalizowana zakładka może też być prezentem. A w drugiej części dnia upichcimy coś w stylu Pani Weasley. Użyjemy trochę słodyczy i koloru, szczyptę czekolady i odrobinę strzelającego cukru. Na pewno powstanie coś super pysznego.

  IV dzień – Warsztaty “ Stworek mały potworek”. Mały skrzat domowy może być pomocny, ale może też nieźle narozrabiać. Nasze stworki będą rozweselać, będą bawić i odstraszać najdziwniejsze strachy. Projekty stworków stworzymy sami. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Każdy będzie też mieć okazję do stworzenia jedynej w swoim rodzaju i niepowtarzalnej koszulki. Warsztaty malowania na tkaninach są pełne kreatywności i zabawy.

  V dzień – Warsztaty “ Kubeczek jak malowany”. Tego dnia każdy stworzy swój własny niepowtarzalny kubeczek. Jest zima, jest zimno a nic tak nie poprawia nastroju jak gorąca czekolada w swoim własnym kubeczku. A na koniec SUM-y i OWUTEMY czyli mały egza min ipasowanie na czarownicę lub czarodzieja I stopnia.

  Zapisy Koszalin mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Zapisy Gdańsk Osowa -> kontakt@instytutwyobrazni.com lub telefonicznie-> 600 817 793

 • Półkolonie konstruktorskie – baw się i buduj (6-10 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy Koszalin: 15.01 – 19.01 / 22.01 – 26.0 1
  turnusy Gdańsk Osowa: 29.01 – 02.02 / 05.02 – 09.02

  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia
  świetlicowe)

  Półkolonie te to 5 dniowe zajęcia, w trakcie których dzieci realizują swoje pierwsze pomysły inżynierskie związane z robotyka, programowaniem i tworzeniem. Na naszych półkoloniach
  dzieci będą uczyć się przede wszystkim kreatywności, umiejętności radzenia sobie z problemami, współpracy i komunikatywności. Szkolimy też manualne zdolności, posługując się wkrętarką, piłą i młotkiem.

   

  I dzień – Warsztaty “ Wesoło balonowo ” Zima jest zimna, ciemna i szarobura. A każdy z nas lubi światło i kolory. Balony do modelowania występują w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na stworzenie rozmaitych zwierzątek. W tym dniu zbudujemy też pierwszego robota i pobawimy się w programowanie.

  II dzień – Warsztaty “Rodzinna pamiątka” Ten dzień przeniesie nas w temat obróbki drewna. Będziemy wkręcać, szlifować i nadawać charakter nowemu członkowi rodziny. Nawet kawałek drewna może wywołać uśmiech. Zbudujemy też i zaprogramujemy drugiego robota z klocków Lego. Młotki w dłoń i do dzieła.

  III dzień – Warsztaty “Kolorowo mi” Tego dnia każdy będzie mieć okazję do stworzenia jedynej w swoim rodzaju i niepowtarzalnej koszulki. Warsztaty malowania na tkaninach są pełne kreatywności i zabawy. Zbudujemy i zaprogramujemy też kolejnego robota z klocków Lego

  IV dzień – Warsztaty “Kwadratowy minecraftowy świat” Uwolnimy wyobraźnię. Będziemy tworzyć własne kostki minecraftowe. Stworzymy małą dekorację do pokoju we własnym, niepowtarzalnym stylu. Świat drewna jest już nam znany, więc budowanie katapulty na pewno nie będzie problemem.

  V dzień – Warsztaty “Zabawmy się” Ten dzień zaczniemy od zabawy z robotami i klockami. Zbudowane elementy posłużą nam do nakręcenia krótkiej animacji. Będziemy też tworzyć kolorowe breloczki z bardzo małych elementów. To czas na świetną zabawę.

  Zapisy Koszalin mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Zapisy Gdańsk Osowa -> kontakt@instytutwyobrazni.com lub telefonicznie-> 600817793

  Półkolonie zimowe
 • Półkolonie zimowe

  Minecraft i roboty (8 - 12 lat)

  poniedziałek-piątek
  turnusy Koszalin: 15.01 – 19.01 / 22.01 – 26.01
  turnusy Gdańsk Osowa: 29.01 – 02.02 / 05.02 – 09.02

  godz. 7:30-16:30 (9:00-16:00 zajęcia dydaktyczne, przed 9:00 i po 16:00 zajęcia
  świetlicowe)

  Półkolonie zaczynamy od zajęć z budowania i programowania robotów. Zbudujemy roboty w różnych stylach! Każdy zespół będzie miał za zadanie zbudować robo-transporter, którego zadaniem będzie zebrać jak najwięcej surowców! Następnie przechodzimy do warsztatów grafiki komputerowej, gdzie dzieci uczą się tworzyć własne grafiki lub warsztatów w świecie Minecraft- w zależności od danego dnia. W ramach zajęć kreatywnych każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzyć własną spersonalizowaną koszulkę. Dzieci spędzą czas na świeżym powietrzu. Sprawdzimy też, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. A na koniec po aktywnym dniu czas na słodką niespodziankę i powrót do domu!

  I dzień – Dzień Minecrafta
  W pierwszym dniu w świecie Minecrafta naszym celem jest zbudowanie domku, aby móc się schronić przed potworami. Aby jednak to uczynić potrzebne są materiały! Zbierz najpotrzebniejsze materiały jednak nie zapominaj o ścięciu drzewa. Z odpowiednimi surowcami na pewno uda się zbudować bezpieczne schronienie.

  II dzień – Gwiezdne wojny
  Rebelianci zauważyli, że wielki gwiezdny niszczyciel imperium blokuje drogę do planety. Niestety obecnie flota rebelii jest zbyt słaba aby pokonać kolosa. Na szczęście został wymyślony plan specjalny: podesłanie małego robota, który będzie wyposażony w ładunki wybuchowe. Droid będzie wysłany na pokład statku, następnie będzie musiał się w nim
  odnaleźć i znaleźć generator główny. W nim zdetonuje się co sprawi, że reaktor ulegnie samozniszczeniu tym samym rozwalając statek na kawałki.

  III dzień – Dzień z czarodziejami
  O nieee! Harry oraz Ron nie zdążyli na ekspres do hogwartu. Na szczęście Ron posiada latającego Forda Anglię, którego zabrał rodzicom, aby on i kolega mogli zdążyć do szkoły. Po drodze muszą zebrać kilka książek i uważać, aby mugole nie zobaczyli latającego pojazdu. Oby zdążyli na zajęcia!

  IV dzień – Galaktyczne zawody SUMO
  Roboty wezmą udział w turnieju robotycznym. To najbardziej popularna forma rywalizacji między inżynierami na całym świecie. Roboty zawalczą na galaktycznej arenie, której średnica wynosi około 1m. Wnętrze areny pomalowane jest kolorem czarnym, zaś obwód ma kolor biały. Zadaniem robota będzie atakowanie przeciwnika oraz unikanie wyjechania za linię. Kluczowym staje się pytanie, kiedy robot może atakować bądź poszukiwać przeciwnika. Z całą pewnością nie wtedy kiedy znajduje się poza areną, dlatego priorytetem będzie oczywiście utrzymanie się na kolorze czarnym .

  V dzień – Turniej ROBO MISSION
  W tym turnieju każdy może wygrać! Pięć misji do wykonania, a każda misja to nowe wyzwanie w konstrukcji robota, ale i w programowaniu. Czeka nas kilka wyzwań- zbieranie drewna oraz innych materiałów budowlanych, omijanie lawy czy przeganianie zombie. Posadzimy też sadzonki oraz zdobędziemy żywność dla każdego uczestnika turnieju. Roboty na start! Kto wygra tym razem?

  Zapisy Koszalin mailowo -> biuro@zdolnedzieciaki.pl lub telefonicznie -> 662 381 380

  Zapisy Gdańsk Osowa -> kontakt@instytutwyobrazni.com lub telefonicznie-> 600817793

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 9:00 do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30 oraz odebrania do 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium Oświaty szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie kilku lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Cena
Cena za turnus 5-dniowy z wyżywieniem to 850 zł (dotyczy programu półkolonii Kreatywnych lub Konstruktorskich).
Cena za turnus 5-dniowy z wyżywieniem to 890 zł (dotyczy programu Minecraft)
Powyższe ceny dotyczą zajęć edukacyjnych od godziny 9:00 do 16:00.
Godziny świetlicowe za dopłatą 20 zł za każdy dzień.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 9:00 – przywożenie dzieci

9:00 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – zabawy sportowe na sali gimnastycznej lub  świeżym powietrzu

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

ZdolneDzieciaki.pl

KOSZALIN -  SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH SML - Galeria Emka
ul. Jana Pawła II 20, II p.
mail: biuro@zdolnedzieciaki.pl

Biuro czynne

11:00 - 19:00 od września do czerwca
09:00 - 17:00 w lipcu i sierpniu
Koszalin tel. 662 381 380